لوازم آنتیک دست دوم

میخوام بفروشم

خرید لوازم آنتیک دست دوم از سمساری یکی از بهترین راه های داشتن لوازم آنتیک زیبا در دکور خانه است. لوازم خانگی آنتیک و قدیمی جزء زیبا ترین و محبوب ترین و پرطرفدار ترین لوازم خانگی به حساب می‌آیند. که اغلب کمتر از افرادی پیدا می‌شود که علاقه‌ای به آن‌ها نداشته باشد و طرفدار این لوازم خانگی زیبا نباشد. برخی از این اشیا قدمت چندین و چند صد ساله دارند ولی با وجود گذشت زمان زیبایی و اصالت خود را حفظ کرده‌اند. این لوازم زیبا با وجود گذشت زمان نه تنها ارزش خود را از دست نمی دهند بلکه سال به سال به ارزش مادی و معنوی آن ها افزوده می شود.

لوازم آنتیک دست دوم

اگر به خانه های قدیمی و کوچه پس کوچه‌های شهر توجه کرده باشید انبار ها و یا زیرزمین های بسیار بزرگ و پر از اشیا را دارند اگر در لابلای این اشیا با دقت بگردید و جستجو کنید متوجه خواهید شد که بسیاری از کالاها و لوازم خانگی آنتیک و قدیمی و بسیار زیبا در گوشه و کنار انبار می باشد بدون اینکه دردی از صاحبخانه دوا کنند و به کاری بیایند این لوازم آنتیک و قدیمی که گرد و غبار سالها روی آنها نشسته شده است خاطرات دور و دراز زیادی را یادآور می کنند. و همینطور یادآور دوره های مختلف ای از تاریخ این کشور می باشند ولی متاسفانه با همان حال در کنار انبار ها خاک می خورند و مورد استفاده قرار نمی گیرند در حالیکه با توجه به ارزش زیاد آنها می توانستند آنها را به فروش برسانند.

بسیاری از سمساری ها و آنتیک داران علاقه مند حاضر هستند تا در قبال این لوازم مبلغ مناسب به خوبی را پرداخت کنند و البته بسیاری از این اشیا ارزش بسیار زیاد و بالایی دارند که اگر پستوهای این گونه خانه ها جمع شوند و در اختیار خریداران لوازم خانگی آنتیک قرار بگیرند سود دو جانبه برای هر دو طرف خواهد داشت. علاوه بر خانه های قدیمی که در انبار شان این وسایل خاک میخورد خانه های مادربزرگ ها و پدربزرگ ها در این زمان نیز پر است از وسیله های لوازم آنتیک و گران قیمت که شاید در آن زمان ارزش و کیفیت چندانی برای آنها نداشته زیرا در هر خانه و مکانی پیدا می شد اما بعد از آن ها و در چند سال بعد این اشیا و لوازم به سرعت ارزش خود را پیدا کرد و به برترین و گران قیمت ترین اشیا تبدیل شد.

فروش لوازم  خانگی آنتیک دست دوم

امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که به این اشیا و لوازم خانگی آنتیک یا به اصطلاح عتیقه ها علاقه مند نباشد افراد و سمساری های مختلف با توجه به شرایط کارشان در روزهای تعطیلی و فراغت خود در سطح شهر و یا حاشیه های شهر به گشت و گذار های مختلف می پردازند. از اشیا و لوازم موجود در این خانه ها دیدن می کنند و شاید در حین این تماشا لوازم محبوبی نیز به چشم آنها بخورد که باعث خریدار لوازم آنتیک و زیبا شود. کتاب کلکسیون داران زیادی نیز وجود دارند که حاضرم قیمت های بسیار زیاد و نجومی برای یک وسیله آنتیک و قدیمی بپردازند آنها را در مکان مورد نظر خود قرار دهند و با هر بار تماشای آنها به اعماق تاریخ سفر کنند و بسیار لذت ببرند.

وجود سکه های قدیمی که شاید تاریخ دقیق آن ها به چند سال قبل برگردد یا کاسه و بشقاب های طرح سنتی و قدیمی که در نوع خود بهترین و با ارزش ترین نوع ظروف هستند و سماور ها و صندوقچه های قدیمی مربوط به چندین سال قبل که گرد و غبار عتیق بودن روی آنها نشسته و یا شاید گاهی رنگ و روی واقعی خود را از دست داده اند که یادآور آن دوران هستند جذابیت بسیار خاصی را دارند که افراد زیادی را به خود جذب می کند.

در واقع سمساری ها و امانت فروشی های مختلف تمام این وسایل با ارزش و پر خاطره را در یک مجموعه جمع آوری می کنند تا افراد علاقه‌مند به این وسایل را به داشتن این لوازم خانگی آنتیک و قدیمی ترغیب و تشویق کنند به جمع آوری این اشیا در کنار هم کلکسیون گفته می‌شود که سمساری ها و یا افراد مختلفی اقدام به درست کردن آن در مغازه و یا منزل خود می کنند بسیاری از اجناس ورثه ای هستند کس سمساران مشغول در این زمینه برای قیمت گذاری آنها به مکان مورد نظر می روند و لوازم را بر حسب ارزش خود قیمت گذاری می کنند و یکجا خریداری می‌کنند و به مکان مورد نظر خود انتقال می دهند.

اگر اقدام برای خرید این لوازم خانگی آنتیک و قدیمی به منظور استفاده و کاربرد آنها صورت بگیرد کار درست و مناسبی نیست زیرا این لوازم بر خلاف عدم کاربری و استفاده اصولی ارزش و جایگاه بسیار زیادی در بین افراد دارند با توجه به وجود شاهان و فرمانروایان ثروتمند در ایران وجود تندیس‌هایی از آنان می تواند در یک خانه جلب توجه کند و اشخاص علاقمند را بخرید آن تندیس ها و لوازم ترغیب کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *