خرید و فروش وسایل عتیقه دست دوم

میخوام بفروشم

خرید وسایل عتیقه دست دوم 

در گذشته زمانی که یک وسیله کهنه یا دست دوم میشد آن را دور می انداختند و دیگر از آن استفاده ای نمی کردند اما این روزها این رویه و این کار تغییر پیدا کرده است دیگر کسی اشیای قدیمی و وسایل عتیقه دست دوم منزل را در انباری نگهداری نمی کند و دیگر آن ها را دور نمی اندازند به ویژه که روش‌ هایی هم برای بازسازی اشیای قدیمی به وجود آمده است و افراد می‌توانند به سادگی لوازم خانگی و قدیمی منزل خود را تعمیر کنند. برخی حتی از سایت های سمساری که اجناس دست دوم را ارائه می کنند و می فروشند لوازم قدیمی خریداری می کنند که آن را دیزاین کنند و به عنوان یک کالای نو به فروش برسانند.

۱ در تعریف خیلی از کشورها و وسایلی را که ۱۰۰ سال یا بیشتر عمر دارند آنتیک یا قدیمی می دانند این تعریف البته در هر کشوری ممکن است متغیر باشد. اگر عتیقه بودن وسیله‌ای برای شما اهمیت فراوان دارد حتماً وقت دیدن وسیله مورد نظر با خود کارشناسی ببرید تا از اسید بودن جنس مطمئن شوید اما توصیه ما این است که چنانچه کلکسیون دار و در کار خرید و فروش وسایل عتیقه دست دوم  هستید سراغ عتیقه بروید و اگر به دکوراسیون خانه یا کاربردی متفاوت دنبال وسایل قدیمی می گردید به همان قدیمی بودن و رده تولید خارج بودن اکتفا کنید.

خرید وسایل عتیقه دست دوم

مهم ترین اصول معامله وسایل آنتیک و عتیقه

باید به موانع قانونی خرید و فروش عتیقه توجه داشته باشید طبق قانون خرید و فروش اشیای بسیار قدیمی که میراث ملی محسوب می شوند جرم است و انتقال آنها قاچاق محسوب می‌شود طبق ماده ۵۶۱ قانون مجازات اسلامی مرتکب علاوه بر استرداد اموال به حبس از یک سال تا سه سال و پرداخت جریمه معادل ۲ برابر قیمت اموال موضوع قاچاق محکوم می‌شود.

در مورد وسایل قدیمی کشورهای دیگر مثلاً سماور روسی سعی کنید از قبل مشخصات و ویژگی های محصول را از طریق جستجو در اینترنت بیابید تا سماور معمولی تولید داخل را جای سماور روسی به شما نفروشند. مثلاً سماور روسی معمولاً گرد تر از سماور ایرانی می باشد و تفاوت های ظاهری فراوانی با آن دارد. در سایت عتیقه فروشی مدل معمولی و دم دستی سماور روسی را ۲۵۰ هزار تومان و مدل قدیمی و عتیقه را تا ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند.

از صندوقچه های قدیمی می توان به عنوان میز با کاربردهای مختلف استفاده کرد یا میشود تشکچه هایی که روی صندوقچه ها قرار داد که حکم نشیمن را پیدا کنند از فرش ها و گلیم های کهنه هم میتوان در کاربردهای متنوع استفاده کرد.

دیوار کوبی بشقاب در چند سال گذشته محبوب شده است می‌توان از بشقاب های قدیمی برای تزیین خانه استفاده کرد تنگ ها و قوری ها را به گلدان تبدیل کرد و با ماهیتابه و قابلمه آشپزخانه های زیبا ساخت یا سینی قدیمی پر از نقش و نگار را به کمک نجار تبدیل به میزی پر ارزش کرد.

قبل از قیمت گذاری وسیله نمونه هایی از آن را در عتیقه فروشی جستجو کرده و قیمت ها را از نظر بگذرانید و در مورد پیشنهاد قیمت معقول با چند تا آدم مطلع مشورت کنید با قیمت ‌گذاری غیر منصفانه اشیای قدیمی شانس پیدا کردن خریدار خوب را از دست خواهید داد.

وسایل عتیقه

اگر دنبال سکه و تمبر قدیمی هستید باید با روش های حرفه ای از اصل بودن آنها مطلع و آگاه شوید یک ایده خوب و آسان برای تشخیص سکه اصل از سکه تقلبی دیدن سکه های اصل و مقایسه آن با سکه های تقلبی می باشد با دقیق شدن در جزئیات سکه اصل و مقایسه آن با سکه تقلبی به تفاوت های آن پی خواهید برد.

طبق آمارها ۹۵ درصد اشیای عتیقه موجود در بازار تقلبی میباشد بنا براین در مورد وسیله قدیمی جمله اصل بر برائت است را باید فراموش کرد و از واقعی بودن جنس پیشنهادی مطمئن شد برای هر وسیله روش‌های متفاوتی وجود دارد تا شما را نسبت به اصل بودن آن مطمئن کند اما باید بدانید کلاهبرداران تمام تلاش خود را می‌کنند که با استفاده از معجون هایی که به وسیله می مالند یا روش‌های دیگر ظاهر جنس را قدیمی جلوه دهند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *